AEK KORAK DO NASLOVA / Dva Hrvata igrali jedan protiv drugog u Turskoj, a isto je bilo u grčkom derbiju

Image

Veliku pobjedu ostvarili su nogometaši AEK-a u sedmom kolu Lige za prvaka grčke Superlige, pred svojim navijačima su svladali Panathinaikos 3-0.

24.4.2024.
21:52
Profimedia
VOYO logo

Već u sedmoj minuti AEK je poveo golom Šveđanina Niclasa Eliassona, dok je domaći sastav prednost povećao krajem prvog dijela. U 38. minuti suparničku mrežu je pogodio Argentinac Ponce. Sve je bilo gotovo u 69. minuti kada je junak susreta Eliasson postigao svoj drugi pogodak za konačnih 3-0.

Image
TUGA NA CRNOM MORU /

Preminuo bivši predsjednik kluba za koji igraju dva Hrvata

Image

Hrvatski nogometaši na ovom su derbiju odigrali cijelu utakmicu, Domagoj Vida za domaćina, a Tin Jedvaj u poraženom sastavu. AEK je sada pobjegao Panathinaikosu na ljestvici, ima 75 bodova, odnosno, četiri više od Panathinaikosa. Na trećem mjestu je PAOK sa 68 bodova i utakmicom manje.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Olympiakos je osvojio samo bod na gostovanju kod Arisa gdje je odigrao 1-1. Domaći sastav je poveo golom Lorena Morona u 48. minuti, dok je za Olympiakos izjednačio El Kaabi. Hrvatski nogometaš Neven Đurasek ostao je tijekom cijelog ogleda na domaćoj klupi za pričuve.

PAOK je tek remizirao 1-1 kod Lamije, a bio je sasvim blizu poraza. U 100. minuti Schwab je zabio za PAOK i konačni remi. Vrata solunske momčadi čuvao je hrvatski reprezentativni vratar Dominik Kotarski.

Treba napomenuti i kako su Mislav Oršić i Tonio Teklić igrali jedan protiv drugoga u pobjedi Trabzonspora protiv Karamguruka, za koji na posudbi baš iz Trabzonspora igra Teklić.